HİKAYEMİZ

Önceliği insan* olmak ve etiketlerden sıyrılmış bir şekilde yaşamak isteyen iki kişiyiz. Ve ama illa ki CV ile var olmamız gereken toplumda “tanıtım kitlerimiz” için kişisel web sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

İdil Güney ŞimşekEray Kağan Şimşek

*İnsan: Düşünebilen ve eylemlerine anlam atfedebilen, özgür iradesi ve aklı ile diğer canlılardan ayrışan varlık. Hayatı ve varoluş amacını sorgulaması, kendini tanıması, saygı, sevgi ve iyi huyluluk kavramlarına aşina olması temenni edilir.

Hayatın içinden, insana dair bir takım meselelerle buradayız.

Neden Kafa Sesleri?

Kafa Sesleri, duygularımızın ve düşüncelerimizin sesi.

Hayat, zorlu bir mücadele. Aslında başı sonu olan bir yolculuk. Bizler de bu yolculukta iyi-kötü yaşam tecrübesi ediniyoruz, sorguluyoruz, anlamak istiyoruz. Ve aslında sürekli düşünüyoruz.

Bu nedenle “Kafa Sesleri – Asla Susmuyordu…” diyoruz. Kimi zaman sesleri susturabilmenin gerekliliğine inansak da onları sessize alırken bile “farkındalık” sahibi olmak gerek diye düşünüyoruz. Neyi niye susturmak istiyoruz? Biliyor muyuz?

Hayat boyu gelişime inanıyoruz. En önemlisi paylaşmak istiyoruz.

“Kafa Sesleri” olarak sosyal bilimlerden teknolojiye, sanattan gündelik yaşama ve profesyonel iş hayatına dair konuları kimi zaman yazarak kimi zamansa sohbet ederek ele alıyoruz. Böylece hem okumak isteyenlere hem de izlemek isteyenlere web sitemiz ve Youtube Kanalımız üzerinden sesimizi duyurabiliyoruz 🙂

Aynı zamanda bildiğimiz yabancı diller doğrultusunda şarkı sözlerinin okunuşunu paylaşarak müzik evrenseldir diyoruz. Herkes söylesin, söylemek istediği şarkıyı bize iletsin, paylaşalım istiyoruz.

İlgi alanlarımız, yeteneklerimiz ve isteklerimiz doğrultusunda ortak paydada kesişebileceğimiz kişilerle toplumsal yaşama fayda getirebilecek, farkındalık oluşturabilecek gönüllülük esasına dayalı projeler geliştiriyoruz.

Bu zamana kadar psikoloji, kişisel gelişim, sanat ve spor üzerine alanında uzman yakınlarımızla sohbetler ettik. Müzisyen arkadaşlarımızla proje geliştirdik. Anneler Günü, Babalar Günü, Kadınlar Günü gibi özel günlerde -tüketim çılgınlığının ve toplumsal rollerin yeniden üretimini sorgulayan- farkındalık odaklı kısa videolar çekmeye çabaladık.

Kafa Sesleri olarak bizi en çok mutlu eden; saygı ve sevgiyle yapılan yargısız sohbetler; karşılıksız paylaşılan bilgi birikimler ve samimiyetten doğan mutlu an’lar… Sesimizi duyurmak ve paylaşmak.

Siz de Kafa Sesleri’ nizi paylaşmak, önerilerde bulunmak veya sohbetlerimize katılmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.