Her Güne 1 Yeni Şarkı

Sevdiğimiz müzisyenlerin yeni çıkan şarkılarını hemen öğreniyoruz ve dinliyoruz. Peki, ya daha önce duymadığınız bir müzisyenin hiç duymadığınız bir şarkısı size hitap ediyorsa ve çok sevecekseniz? Her güne 1 yeni şarkı listemizde 7 güne 7 yeni çıkan yerli ve yabancı şarkıyı sizlere duyuruyoruz.

Keyifli dinlemeler.

1. Gün: Zeynep Bastık – Sana Bayılıyorum

Her çıkarttığı single ile adını daha çok duyurmayı başaran Zeynep Bastık ilk albümünü çıkardı; “Zeynepdisco”. Albümden “Bana Sorma” şarkısını Nisan ayında video klibi ile yayınlamıştı. Albüm çıktıktan sonraki ilk video klip ise “Sana Bayılıyorum” şarkısına oldu.

2. Gün: Ari Aliciyan – Dostlarım Neredeler?

Şen şakrak ve kahkahalarla dolu sofraları, dostlarla sohbeti iyice özlediğimiz günlere ilaç gibi bir şarkı. Ari Aliciyan yeni teklisi “Dostlarım Neredeler?” ile bizi o neşeli günlere götüyor.

3. Gün: GOSS – Yeniden

Kendilerini İstanbul-Kadıköy merkezli bağımsız bir synth-pop/electronic rock ikilisi olarak tanımlayan GOSS’ tan yeni bir tekli geldi. “Yeniden” sizlerle.

4. Gün: Samet Serhat – Yok Sen Gibi

Giderek adını daha çok duyuran Samet Serhat’tan “Yok Sen Gibi”.

5. Gün: Gramafonia – İstanbul

Global bir distopyada çok sesli bir “Bando”. Hiphop müziğin başarılı temsilcilerinden Gramafonia’nın yeni albümünden “İstanbul” ruhunuza dokunacak.

6. Gün: İdil Meşe feat Umut Çetin – Yabani Otlar

The Cube, Ege gibi dinleyenlerin kulaklarına işlenen çalışmalarıyla tanıdığımız İdil Meşe’den Umut Çetin ile düet yaptığı yeni single; Yabani Otlar .

7. Gün: Ayşe Nur Yağız – Seninle Başım Dertte / ve ben yalnız

Levenk Sevi’nin severek dinlediğimiz şarkıların çıplak sesle tekrar yorumlandığı “ve ben yalnız” serisinin yeni gelen şarkısı Ayşe Nur Yağız yorumuyla Seninle Başım Dertte.

8. Gün geldiğinde yeni bir “Her Güne 1 Yeni Şarkı” listesiyle yeni bir haftaya başlıyor olacağız.

Şarkılarla görüşmek üzere.

Müzik ile ilgili bir liste paylaşırken bahsetmemek olmaz. Değerli müzisyen Umut Oymak Kafa Sesleri’nde yazılarına başladı. İlk yazısı “Müzisyen Gözünden Sahne: Kaygılar” yazısını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Instagram sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Geçen haftanın listesine buradan ulaşabilirsiniz.